De omgevingsvergunning voor het vernieuwen van de Krakelebrug is aangevraagd. De Vlaamse Waterweg nv wil de draaibrug die door een aanvaring onherstelbaar is, vernieuwen door een tafelbrug. Stad Brugge en het Agentschap Wegen & Verkeer maken van de vernieuwing van de brug gebruik om de aansluitende wegen en riolering te vernieuwen. 

Als er een omgevingsvergunning wordt afgeleverd, zal de Krakelebrug over het kanaal Gent-Oostende er na de bouw helemaal anders uitzien. Het wordt een tafelbrug van 21,6 meter breed waarvan het brugdek op 4 cilinders horizontaal tot meer dan 5 meter boven de omliggende wegen wordt getild om schepen onderdoor te laten. 

“De nieuwe brug zal de schepen meer ruimte geven om vlotter door te varen en zo het wegverkeer minder te hinderen. Zowel op de brug als op het naastgelegen kruispunt met de R30 zal de indeling en lichtenregeling maximaal conflicten tussen fietsers en voertuigen vermijden. De aanvaring van de brug op 22 september 2022 zal uiteindelijk leiden tot een nieuwe omgeving die zal bijdragen aan de verkeersveiligheid en een vlottere mobiliteit in het noorden van Brugge." 

"De aanvaring van de brug op 22 september 2022 zal uiteindelijk leiden tot een nieuwe omgeving die zal bijdragen aan de verkeersveiligheid en een vlottere mobiliteit in het noorden van Brugge."
Vlaams minister voor Mobiliteit, Openbare Werken, Havens en Sport Annick De Ridder

De vaargeul onder de brug zal in de toekomst verruimen van 14,5 naar 28,5 meter. Schepen zullen niet langer in een bocht langs de brug moeten manoeuvreren maar sneller in een rechtere lijn kunnen doorvaren. Dat is pure tijdwinst, voor de scheepvaart en het wegverkeer. Daarenboven vermindert het risico op een aanvaring van de landhoofden aanzienlijk. 

“De brug zal bijdragen tot een vlottere verkeersafwikkeling. Het concept is grondig overwogen en sluit aan bij ons streven naar een kwalitatieve omgeving. De brug bevindt zich immers op de grens van het door UNESCO beschermd gebied. Het uitwerken van de plannen vroeg tijd. In de aanloop moesten veel keuzes worden gemaakt over onder meer de tracés van de nieuwe riolering, stadsfietsroute FR30 en de Vestenroute. De nieuwe brug moest ook ingepast raken naast de nieuwe gebouwen in de directe nabijheid. Ook dat overleg vroeg tijd en studiewerk.”

“De brug zal bijdragen tot een vlottere verkeersafwikkeling”
Burgemeester Dirk De fauw
Stad Brugge

Nadat het Departement Omgeving de omgevingsvergunningsaanvraag volledig verklaart, zal er een openbaar onderzoek plaatsvinden. De werken kunnen ten vroegste in 2027 starten en zullen langer dan twee jaar duren. 

“De Krakelebrug is een belangrijke verbinding tussen de Brugse stadskern en haar noordelijk gelegen deelgemeenten. De nieuwe brug zal de toegang tot de vele handelszaken in nabij de brug en de bedrijven in het havengebied opnieuw vergemakkelijken. Voor het fietsverkeer zal het een aanzienlijke verbetering zijn. Zo zetten we aan tot meer duurzame verplaatsingen.” 

“De nieuwe brug zal de toegang tot de vele handelszaken in nabij de brug en de bedrijven in het havengebied opnieuw vergemakkelijken.”
Voorzitter Maxim Veys
De Vlaamse Waterweg nv
Bovenaanzicht op nieuwe Krakelebrug

Meer informatie

Meer informatie over dit project vind je op de projectpagina.

Projectpagina Herbouw Krakelebrug